Žij naplno každou sekundu!
Ahoj, prosím, pokud můj blog navštívíš, zanech koomentář, moc mě to potěší.

Týrání zvířat :(

7. ledna 2012 v 16:09 | Megan |  Me and my diary
Ahoj, rozhodla jsem se sem dát článek o tomhle tématu.Spoustu lidí na světě zabíjí bezdůvodně zvířata a nebo je týrá. Největší tyrani zvířat jsou teenageři. Jasně je mi jasné, že pokud jsi teenager a čteš si tento článek, tak si říkáš: "My?! Teenageři a týrat zvířata?" Ale bohužel to tak opravdu je. Viděla jsem třeba ideo, kde náctiletá holka dala na křečka skleněnou desku a sedla si na ni. Fakt hrůza. Já takovou holku potkat tak jí zbiju do modra. Fakt strašný. Ale jsou i různé organizace, které bojují za práva zvířat, třeba PETA. Ta je super. Jak můžeš pomoci ty?

1. Pokud je v blízkosti tvého bydliště útulek, tak mu pomáhej. Nos tam jídlo pro zvířátka a nebo můžeš přispívat i peněžně.

2. Nekupuj si moc věcí z kůže. Pokud máš doma třeba jen 1 nebo 2 věci tak to je ještě ok, ale pokud je z kůže celý tvůj šatník, tak to už je celkem průšvih. Skvěle vypadá i koženka - umělá kůže. Mám nějaké věci z koženky a na první pohled bych řekla, že je to pravá kůže. Doma mám nějaké boty a šperky z kůže a jedny rukavice. Z bot se těším až vyrostu a nebudu je muset nosit, šperky už nekupuju a rukavice si nechám, to nějak přežiju. Ale teď z pravé kůže už nic nekupuju. Jediné cobych v budoucnu chtěla z kůže mít tak jsou kozačky a ty jedny rukavice, toť vše, NIC VÍC.

3. Někteří lidé jsou kvůli zvířatům vegetariáni. Ale to není správné. Maso potřebuješ ke svému vývoji. Je moc důležité. Já jím maso 5x do týdne a dva dny nejím maso vůbec. Až budu dospělá, tak bych chtěla jíst maso jen 4x do týdne. Dospělému člověku to prý stačí.

4. Když uvidíš na ulici opuštěné zvíře, pomoz mu. Dej mu najíst napít a pokud si ho můžeš nechat(pokud ti to rodiče dovolí) tak tím lépe a pokud ne, tak ho dej do útulku. Uděláš tím dobrý skutek a je to opravdu skvělé, zachránit život zvířeti. Pokud jsi někdy něco takového udělala, napiš do komentářů. Čtení těchto příběhů mě moc baví!

Tak doufám, že vám moje tipy trochu pomohly. Snad vám k něčemu budou :). Jo, ještě bych vám chtěla dát odkaz na jednu fajn stránku: http://www.karaoketexty.cz/ Najdete tam texty, videa i karaoke všecch svých oblíbených písniček! Je to fajn stránka :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama